Rada varím jedlá do mrazničky a ešte radšej ich z mrazničky vyberám a teším sa, že nemusím variť. Zdalo by sa, že varenie do mrazničky šetrí len čas, ale pravidelné varenie do mrazničky pomôže ušetriť aj nejaké peniaze. Teraz nemám na mysli to, že ak sa mi náhodou niečo zvýši z obeda, tak to šupnem do mrazničky. Ale ak varíme jedlo, ktoré sa dá zamraziť, môžeme si už pri nákupe naplánovať, že uvaríme dvojnásobok (alebo aspoň o 1-2 porcie navyše) a po dovarení si vyčleniť časť, ktorá pôjde do mrazničky, aby sme nepodľahli pokušeniu predsa len to všetko naraz zjesť :-)

Ako šetríme pri varení do mrazničky?

  • Môžeme využiť, že potraviny nakúpime v dobrej cene. Ak kúpime mäso v akcii, oplatí sa z neho uvariť dvojnásobok, môžeme ušetriť aj niekoľko eur.
  • Keď menej často varíme, šetríme energie na varenie či pečenie, umývanie riadu a pod. Pri varení míňame plyn či elektrinu, prisvecujeme si v kuchyni, hučí digestor, na umývanie riadu potrebujeme teplú vodu, saponát alebo tablety do umývačky. Ono sa to aj celkom nazbiera.
  • Niekedy sa dá aj ušetrený čas trošičku speňažiť, aj keď nie vždy. Ale veľa mamičiek varí alebo umýva riad, keď im dieťatko spí, namiesto toho by si mohli občas trochu privyrobiť. A ak nie, väčšina z nás bude rada občas robiť niečo iné ako variť… Pozrite si zopár tipov, aky si privyrobiť.
  • Ak nejaký deň zistíte, že nestíhate navariť, vyhnete sa kupovaniu polotovarov, pizze či iného hotového jedla, ktoré vás výjde pomerne draho, radšej si niečo rozmrazíte.

Samozrejme, nie každé varené jedlo sa dá zamraziť. Ale je ich dosť. V sekcii Z mojej kuchyne budú postupne pribúdať najaké tipy na varenie do mrazničky.

Skúste to! Chce to trochu plánovania, ale stojí to za to, keď si občas poviem: Tak dnes nevarím, len si niečo vyberiem z mrazničky.

Zdieľaj na: 
facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Komentuj

You must be logged in to post a comment.

x
Nové príspevky mailom.
Inšpirujte sa na www.mama-je-doma.sk:
  • Ako si privyrobiť z domu
  • Ako ušetriť v domácnosti
  • Ako nepremárniť veľa času v kuchyni
  • Ako efektívne nakupovať

Zadajte svoj email